REHABILITACJA

Nasz sukces to odpowiednio wykwalifikowana kadra oraz ciągłe szkolenia

REHABILITACJA

MASAŻ

OPIS

Masaż to zespół zabiegów, które oddziałują w różny sposób na tkanki i narządy naszego ciała. Podczas zbiegu skóra odbiera takie bodźce jak ciepło, zimno, dotyk i ból. Zabiegi masażu wpływają nie tylko pielęgnacyjnie, ale przede wszystkim leczniczo na cały organizm. Podczas zabiegu usuwane są obumarłe komórki naskórka, poprawia się czynność wydalnicza gruczołów łojowych i potowych, polepsza się ukrwienie skóry i usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii.

Masaż doskonale wpływa na wygląd skóry, zwiększa się jej napięcie, staje się ona gładsza i bardziej sprężysta. Zabiegi masażu powodują, że nasze mięśnie są szybciej zaopatrywane w tlen i substancje odżywcze a toksyny zostają szybciej usunięte. Mięśnie dzięki temu uzyskują większą zdolność do pracy, szybciej się regenerują, podnosi się ich napięcie i elastyczność. Dzięki zabiegom nasze ciało jest nie tylko dobrze zaopatrzone w składniki odżywcze, ale także zostają zlikwidowane objawy zastoju krążenia oraz zanikają obrzęki. Poprawia się przepływ płynów tkankowych dzięki temu w ciele nie są zatrzymywane złogi i toksyny, które zatruwają nasz organizm.

Masaż poprawia również odpływ krwi żylnej, zmniejsza opór krwi w tętnicach, rozszerzają się naczynia krwionośne, dzięki temu nasze serce ma ułatwioną pracę. Zabiegi masażu mają wpływ na łagodzenie napięć i stresów, redukcji stanów nerwicowych a także różnego rodzaju bólów, w tym także migrenowych.

Masaż gorącą czekoladą polecany jest osobom, które potrzebują relaksu i odprężenia. Wskazaniem do zabiegu są również takie problemy jak: cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej i otyłość, napięcie nerwowe, bóle mięśni oraz stawów, a także stres i gorsze samopoczucie. Zabieg pozwala nie tylko poprawić wygląd skóry, ale również głęboko się odprężyć i zrelaksować poprzez zastosowanie czekolady, która znana jest ze swojego działania podnoszącego poziom endorfin.

CENNIK

Rodzaj zabiegu       Częściowy               Całkowity
Masaż relaksacyjny Czas: 30 min
Cena: 80,00 zł

Czas: 45 min
Cena: 100,00 zł

Masaż gorącą czekoladą Czas: 30 min
Cena: 120,00 zł
Czas: 60 min
Cena: 180,00 zł
Masaż leczniczy Czas: 15 min
Cena: 60,00 zł
Czas: 30 min
Cena: 80,00 zł
Masaż klasyczny Czas: 15 min
Cena: 60,00 zł
Czas: 30 min
Cena: 80,00 zł

FIZYKOTERAPIA

ZABIEGI FIZYKOTERAPII

 • Elektroterapia – to zabieg leczniczy polegający na stosowaniu różnego rodzaju prądów. Podczas zabiegu na poszczególne miejsca na ciele pacjenta nakłada się elektrody, przez które przepuszczany jest prąd o odpowiedniej częstotliwości (stały lub zmienny). Zabieg ma działanie przeciwbólowe i zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia ukrwienie, przyspiesza procesy regeneracji tkanek oraz sprawia, że obrzęki lepiej się wchłaniają. Stosujemy przede wszystkim:
  • prąd galwaniczny
  • prądy diadynamiczne
  • prądy interferencyjne
  • prądy TENS
  • jonoforeza
 • Magnetoterapia – zabiegi pulsującym polem magnetycznym małej częstotliwości polegającym na przenikaniu pola magnetycznego w głąb zmienionych chorobowo tkanek. Zabieg pola magnetycznego mobilizuje te miejsca do regeneracji. Zabiegi pomagają zredukować ból i stan zapalny, niwelują obrzęki oraz przyspieszają gojenie.
 • Laseroterapia punktowa – wykonywana jest na małych obszarach ciała objętych schorzeniem. Zabiegi wykonywane są przy użyciu lasera biostymulacyjnego o długości 660 nm/40 mW – poprawiając i przyspieszając gojenie się szczególnie ran bardziej powierzchownych lub długości 808 nm/ 400 mW, który wnika w głąb ciała docierając do wybranej struktury. Stosowany szczególnie przy stanie zapalnym ostrym lub przewlekłym. zmianach zwyrodnieniowych, chorób o podłożu reumatycznym, leczeniu blizn i ran pooperacyjnych, stanach pourazowych (zwichnięcia, złamania, skręcenia), rwie kulszowej, łokciu tenisisty itp.
 • Sonoterapia – zabiegi ultradźwiękami oraz zabieg fonoforezy – z wykorzystaniem leku, jest metodą leczenia, która stosuje mechaniczną falę ultradźwiękową o wysokich częstotliwościach – w fizykoterapii są to częstotliwości 1 i 3 MHz. Zabieg polega na oddziaływaniu tych fal – ciągłych, bądź pulsujących – na chore miejsce i wykonaniu mikro masażu tkanek.
 • Lampa Sollux – lampa wykorzystywana w światłolecznictwie i ciepłolecznictwie, emitująca promieniowanie podczerwone (IR). Terapia promieniowaniem IR (infraterapia) odznacza się głęboką penetracją do wnętrza tkanek, dzięki temu następuje poprawa ukrwienia, podnosi się ciepłota ciała. To z kolei przyczynia się do usprawnienia metabolizmu, zmniejszania patologicznego napięcia mięśni oraz redukcji dolegliwości bólowych narządu ruchu.
 • Krioterapia – miejscowa jest zabiegiem polegającym na miejscowym ochłodzeniu chorego miejsca dwutlenkiem węgla w stanie ciekłym. Temperatura gazu wydobywającego się z wylotu dyszy ma od minus 78 do 100*C. Ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwobrzękowe. Stosowana jest głównie przy świeżych (wczesnych) urazach zarówno układu kostno-stawowego, jak i tkanek miękkich. Zabieg wykonuje się do 3 minut na dana okolicę.
 • Drenaż limfatyczny (BOA) -masaż uciskowy mający na celu pobudzenie krążenia limfy. Głównym zadaniem jest usprawnienie naturalnych mechanizmów oczyszczania organizmu. Ponad to presoterapia pomaga zniwelować obrzęk oraz zwiększyć efekty zabiegów wyszczuplających i antycellulitowych. Wykorzystujemy do tego specjalny, profesjonalny sprzęt wyposażony w kombinezon dla kończyn górnych oraz kończyn dolnych, który stopniowo napełniając się powietrzem, uciska tkanki i stymuluje przepływ limfy.
 • Fala uderzeniowa – jest to jedna z najlepszych obecnie metod stosowanych w zakresie leczenia chronicznego bólu, który związany jest z układem ruchu. Fala wytwarzana jest pod ciśnieniem w profesjonalnym, przeznaczonym do tego aparacie, a następnie przy pomocy impulsów aplikowana jest do ciała przez specjalną głowicę. Poprzez odpowiednie zogniskowanie, fala uderzeniowa bardzo dokładnie trafia w konkretne miejsce, które jest źródłem bólu. Moc, czas trwania oraz głębokość z jaką fala uderzeniowa ma wnikać dostosowywane jest indywidualnie do każdego pacjenta.
  Cykl obejmuje od 3 do 5 zabiegów z 5-7 dniową przerwą.

Zakres działania terapii falą uderzeniową:

 • przeciwbólowe i przeciwzapalne poprzez blokowanie wyzwalania i przekazywania sygnałów bólowych
 • ujędrniające skórę i redukujące cellulit
 • regeneracyjne poprzez zwiększenie produkcji kolagenu
 • relaksacyjne oraz poprawiające mikrokrążenie

CENNIK

Rodzaj zabiegu Cena za jeden zabieg
Prądy Tens 15,00 zł
Prądy interferencyjne 15,00 zł
Prądy diadynamiczne 15,00 zł
Jonoforeza 15,00 zł
Pole magnetyczne niskiej częstotliwości 15,00 zł
Laseroterapia punktowa 15,00 zł
Ultradźwięki / Fonoforeza 15,00 zł
Krioterapia miejscowa 19,00 zł
Drenaż limfatyczny 17,00 zł
Fala uderzeniowa 60,00 zł
Sollux niebieski / czerwony 12,00 zł

KINEZYTERAPIA

ZABIEGI KINEZYTERAPII

 • ćwiczenia wspomagane
 • ćwiczenia czynne w odciążeniu
 • ćwiczenia czynne w odciążeniu z oporem
 • ćwiczenia czynne wolne
 • ćwiczenia czynne z oporem
 • ćwiczenia izometryczne
 • zabiegi z użyciem wyciągów
 • ćwiczenia przy stoliku manualnym
 • ćwiczenia indywidualne
 • terapia skolioz – prowadzona po uprzedniej konsultacji z pacjentem, na podstawie posiadania aktualnych badań RTG oraz zebranym wywiadzie z pacjentem dostosowana jest odpowiednia technika ćwiczeń do danego zaburzenia
 • praca indywidualna z pacjentem – np. terapia manualna, terapia punktów spustowych, mobilizacje
 • konsultacja fizjoterapeutyczna – prowadzona indywidualnie z pacjentem celem zebrania wywiadu oraz dopasowania odpowiedniej techniki leczenia

instruktaże ćwiczeń do samodzielnego wykonania we własnym zakresie

CENNIK

Rodzaj zabiegu Cena za jeden zabieg
Ćwiczenia wspomagane 5,00 zł
Ćwiczenia czynne w odciążeniu/ z oporem 5,00 zł / 5,00 zł
Ćwiczenia izometryczne Od 20,00 zł
Ćwiczenia indywidualne Od 25,00 zł
Ćwiczenia przy stole manualnym 10,00 zł
Praca indywidualna z pacjentem 50,00 zł – 150,00 zł
Terapia skolioz 60,00 zł – 80,00 zł
Konsultacja fizjoterapeutyczna 60,00 zł – 80,00 zł
Instruktaż ćwiczeń 30,00 zł

KINESIOTAPING- Plastrowanie dynamiczne

CO TO JEST?

Taping rehabilitacyjny znalazł szerokie zastosowanie w sporcie i rehabilitacji. Popularność metody -przyklejania specjalnych plastrów- jest zrozumiała z uwagi na wysoką skuteczność.

Działanie Kinesiology Tapingu, czyli dynamicznego plastrowania, obejmuje normalizację napięcia mięśniowego i przywrócenie równowagi mięśniowej, zmniejszenie dolegliwości bólowych, poprawę mikrokrążenia i przepływów limfatycznych. Wiele osób mylnie uważa, że samo naklejenie plastra daje efekt leczniczy. Prawdą jest, że plastry używane w tej metodzie są wykonane ze specjalnej bawełny pokrytej akrylem medycznym, a ich grubość, ciężar i rozciągliwość zbliżone są do właściwości skóry, jednakże to nie sam plaster, a technika jego naklejenia sprawia, że jesteśmy w stanie wywoływać zmiany w napięciu mięśni czy powięzi.

Kinesiotaping (plastrowanie dynamiczne) – metoda terapeutyczna polegająca na oklejeniu wybranych fragmentów ciała plastrami. Taśmy działają 24h/dobę. Jest to najlepsza metoda podtrzymania pracy fizjoterapeuty. Plaster jest wodoodporny i przepuszcza powietrze, utrzymuje się na skórze zachowując właściwości lecznicze do 7 dni, oddziaływuje na organizm zarówno w stanie spoczynku jak i podczas aktywności fizycznej.

Tapingiem leczymy:

 • Zespoły bólowe kręgosłupa i stawów kończyn
 • Naciągnięte mięśnie
 • Zaburzenia stabilności stawów
 • Dysfunkcje z przeciążenia (łokieć tenisisty, golfisty)
 • Zastoje limfatyczne-obrzęki
 • Duże siniaki i krwiaki, powstałe w wyniku jakiegoś urazu
 • Uelastycznianie blizn

CENNIK

Cena w zależności od zastosowanej techniki i miejsca zabiegu: 30,00 zł – 40,00 zł.

MEDYCYNA ESTETYCZNA

CO TO JEST?

Fala uderzeniowa + drenaż limfatyczny (BOA)

Zabieg wykonywany falą uderzeniową z zastosowaniem specjalnego transmitera wielkości 35 mm przeznaczonym do medycyny estetycznej połączony z drenażem limfatycznym (BOA). Leczenie cellulitu opiera się na działaniu stymulującym metabolizm komórkowy oraz zwiększającym mikrokrążenie w tkankach. Dzięki zastosowaniu fali uderzeniowej dokonujemy tego w najprostszy, niedający skutków ubocznych sposób działający na tkankę tłuszczową objętą cellulitem. Zabieg powoduje rozbicie podskórnej tkanki tłuszczowej przez co następuje zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych poprzez ich rozpad. Zabieg z zastosowaniem fali uderzeniowej poprawia jędrność i elastyczność naskórka, wzmacnia tkankę łączną, redukuje komórki tłuszczowe, przyspiesza metabolizm tkankowy do pobudzenia produkcji kolagenu oraz zwiększa dopływ krwi i substancji odżywczych do tkanek. W połączeniu z drenażem limfatycznym wykonywanym za pomocą specjalistycznego pięciokomorowego mankietu uciskowego z zachodzącymi na siebie komorami (tzw. overlapping), możliwy jest do zastosowania masaż klasyczny, wstępujący i zstępujący oraz masaż pulsacyjny, dodatkowo wspomagający efekt zabiegowy. Drenaż limfatyczny pomaga zwiększyć efekty zabiegów wyszczuplających i antycellulitowych. Jego działaniem jest usprawnienie przepływu limfy w całym ciele, usprawnianie usuwania wody z tkanek, likwidacja uczucia ciężkości nóg, usprawnianie usuwania produktów rozpadu tkanki tłuszczowej, rozbitej podczas zabiegów odchudzających i antycellulitowych, zwiększenie skuteczność tych zabiegów a także poprawienie wyglądu, jędrności i elastyczności skóry, wzmacnianie jej naturalnej odporności.

Zabieg dostosowywany jest indywidualne po uprzedniej konsultacji celem wybrania dokładnej lokalizacji działania zabiegowego oraz dostosowania parametrów. Czas zabiegu trwa od 30 do 60 minut. Sugerowana ilość zabiegów w zależności od zaawansowania zmian oraz zaplanowanego rezultatu może obejmować 10 do 12 zabiegów w serii, co drugi lub trzeci dzień.

CENNIK

Rodzaj zabiegu Cena za jeden zabieg
Fala uderzeniowa antycellulitowa 200,00 zł
Fala uderzeniowa antycellulitowa + drenaż limfatyczny (BOA) 230,00 zł

Przy zakupie całej serii 10 zabiegów oferta zniżkowa na cała serię !